Çocuklar İçin Bilgisayar Oyunları

cocuklar-için-Bilgisayar-Oyunlari

Çocuklar İçin Bilgisayar Oyunları

Bu makalemizi lütfen okuyun ve ona göre aramalar yapın. Bilgisayar oyunları çocukların gelişimi için gerçekten önemli boyutlara gelmiştir. Gelişen oyun teknolojilerinde her yaşa uygun bilgisayar oyunları bulunmaktadır.

Hangi yaşa hangi bilgisayar oyunları uygun bu konuyu bilmek önemlidir. Örneğin 0-6 yaş çocuklara şiddet ve korku içeren bilgisayar oyunları oynatmak onların psikolojilerine ters etkiler yapabilir ve onları karamsarlığa itebilir. Çocuklara oyun seçerken sizlere aşağıda vereceğimiz maddeleri lütfen gözden geçirin. Çocuk için bilgisayar oyunları önemi oldukça büyüktür. Bilgisayar oyunlarının çocuklara en büyük faydaları hayal güçlerini geliştirir ve onların gelecekte daha iyi adımlar atabilmeleri sağlar. 0-6 çocuklar için önerilen elektronik oyunlar genellikle eğitici düzeyde olmalıdır. Hayal gücünü geliştiren oyunlar bulmak da önemlidir bunlara örnek vermek gerekirse ev yapma, boyama oyunları vb. oyunlar buna güzel bir örnek olacaktır.

 

En çok merak edilen konulardan bir tanesi de bilgisayar oyunu bağımlılık yapar mı konusudur. Evet bilgisayar oyunları bazen bu tür sonuçlara ulaşabiliyor. Çok fazla bilgisayar oyunu oynayan bir çocuk bağımlı olmayabilir. Onların bağımlı olup olmadıkları sürekli sinirli, depresyon ve karamsar olup olmadıklarından anlaşılabilir. Peki bundan nasıl kurtarabilirsiniz çocuklarınızı. Örneğin sigarayı bırakmak için onun yerine başka bir şey koymak gerekir yani sigarayı aklınıza getirmemek gerekir değil mi? Bilgisayar bağımlılığını bırakmak için de bu geçerlidir. Örneğin real hayatta spor faaliyetleri gibi faaliyetlere katılmaları önerilebilir. Bu tarz aktiviteler yaptırılıp kurtarılabilir. Bu tür sorunlarla karşı karşıya kalırsanız uzmanlarla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Biz sadece ön bilgi veriyoruz sizin için.

 

Lütfen Çocuklarınıza Bilgisayar oyunları Alırken Bu maddelere dikkat ediniz.

 

  • Yaşına uygun PC oyunları alın. Hangi oyun hangi yaşa uygun diye düşünüyorsanız bütün oyun CD’lerinin üzerinde yaş kategorileri bulunmaktadır.
  • Yaşına uygun oyunlar onlar için gerçekten iyi ve olumlu sonuçlar verecektir.
  • Bilgisayar oyunlarını veya oyun konsollarını çocuklarınıza kesinlikle ceza olarak veya ödül olarak uygulama yapmayın çünkü bu durumda çocukların ilgisi daha da artacaktır.
  • Spor vb. aktivitelere göndermeniz önemlidir.
  • Bilgisayar oyunlarını veya çocuklarınızın önemlerini hiçbir zaman kötü bir şeymiş gibi göstermeyin çünkü bu onların hayatlarını belirleyebilir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.